naglowek_wpisu

Konferencja geofizyczna w Krakowie

W ostatnich dniach listopada gościliśmy w Krakowie na konferencji Metody geofizyczne w archeologii polskiej. Było to trzecie spotkanie tego cyklu, opatrzone podtytułem Rola metod geofizycznych w ochronie dziedzictwa archeologicznego. Przez dwa dni, w pięknych wnętrzach Polskiej Akademii Umiejętności, w doborowym gronie, poznaliśmy wyniki projektów opartych na badaniach nieinwazyjnych. Program uzupełniały wystąpienia o metodyce badań geofizycznych oraz historii ich stosowania w rodzimej archeologii. Sesja była też szansa zaprezentowania naszych działań, w których braliśmy ostatnio udział. Dziękujemy za miłe przyjęcie!

W ramach uzupełnienia tekstów o grodziskach obecnych ostatnio na naszym blogu, a nawet lekko wyprzedzając kolejne wpisy, prezentujemy poster, który pokazywaliśmy w Krakowie.

P. S. Zima łaskawa, więc wciąż siedzimy w terenie, i stąd też lekkie zaległości na naszym blogu… Ostatkiem sił, wieczorami, pracujemy jednak nad kolejnymi wpisami. Prosimy o wyrozumiałość… : )

Mackiewicz_et_al_nieinwazyjne_grodziska_RES

M. Mackiewicz, B. Myślecki, M. Furmanek 2014, Nieinwazyjne rozpoznanie średniowiecznych założeń obronnych na Śląsku. Poster z konferencji: Metody geofizyczne w archeologii polskiej, Kraków.